Ale to już było...

Dyktando o Złote Pióro Burmistrza Gminy Kozienice

2020.01.22dyktando JJ0126W dniu 22.01.2020 r. w OPP „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbył się XVII Konkurs Ortograficzny "Dyktando o Złote Pióro Burmistrza Gminy Kozienice" o godzinie 10:30 klas IV-VI szkół podstawowych i o godz. 12:00 klas VII-VIII szkół podstawowych. Do konkursów przystąpiło łącznie 95 uczniów – 49 w młodszej i 46 w starszej kategorii wiekowej - ze szkół z Kozienic, Głowaczowa, Przydworzyc, Piotrkowic, Janikowa, Garbatki-Letnisko, Ryczywołu, Gniewoszowa, Cecylówki Brzózkiej, Mniszewa, Stanisławic, Grabowa nad Pilicą, Wólki Tyrzyńskiej, Rozniszewa, Świerży Górnych, Magnuszewa.
Otwarcia dokonała Pani dyrektor OPP „Ogród Jordanowski” Urszula Strzelczyk.
Nad przebiegiem dyktanda czuwały odpowiednio dwie trzyosobowe komisje w składzie:
Urszula Strzelczyk i Leokadia w obu kategoriach oraz jako trzeci członek jury wyłoniona spośród opiekunów zgłoszonych reprezentacji Pani Ewa Stopka z ZSiPO w Magnuszewie, zaś w części konkursu klas VII-VIII Pani Agnieszka Stochmal z PSP w Świerżach Górnych.
Dyktanda zostały podyktowane przez członka jury Panią Leokadię Cieślik, doradcę metodycznego Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kozienicach. 


Każdy z uczestników konkursu otrzymał na pamiątkę ogródkowy długopis.

Komisje XVII Konkursu Ortograficznego nie zauważyły żadnych nieprawidłowości.
Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród obędzie się 20 marca 2020 r.

• Tekst dyktanda kl. IV-VI.

• Tekst dyktanda kl. VII-III.

Mikołajkowe Turnieje

2019.12.13turniej_JJ0075OPP „Ogród Jordanowski” w Kozienicach z okazji Mikołajek zorganizował turnieje w szachach oraz w tenisa stołowego.

12 grudnia 15 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych sprawdziło swoje umiejętności szachowe. Dnia następnego 26 zawodników rozegrało swoje partie królewskiej dyscypliny w kategoriach: klasy I-III szkół podstawowych oraz klasy VII-VIII szkół podstawowych. Najliczniej reprezentowano Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Kozienicach. Do zawodów zapisali się również przedstawiciele PSP nr 1 w Kozienicach, PSP z Grabowa nad Pilicą, PSP ze Stanisławic. Rozgrywano pięć rund z kojarzeniem uwzględniającym poziom zaawansowania podczas partii po 10 minut na zawodnika.

Więcej…

OJ Szanty

Więcej…

110 lat temu sprofanowano obraz Czarnej Madonny na Jasnej Górze

Mroczna, wielowątkowa historia, która stała się bodźcem do postawienia figurki maryjnej („Na przebłaganie za świętokradztwo obrazu Matki Boskiej w Częstochowie 1909 r.” ) znajdującej się na terenie "Ogrodu Jordanowskiego" w Kozienicach:
dzieje.pl/dziedzictwo-kulturowe...

2019.10.24figurka
Źródło zdjęcia: pocztówka z albumu "Kozienice dawniej i dziś na fotografii".

Święto Pieczonego Jabłka

2019.09.19pieczone JJ008019 września 2019 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbyło się spotkanie integracyjne nauczycieli z uczestnikami poszczególnych kół zainteresowań i ich rodzicami. Okazją do spotkania było „Święto Pieczonego Jabłka” - imprezy oficjalnie rozpoczynającej kolejny rok zajęć w „Ogrodzie Jordanowskim”. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „Promowanie zdrowego stylu życia przez zachęcenie do prawidłowego odżywiania”.

Przybyłych powitała Pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ”, która poprowadziła całą imprezę. Spotkanie rozpoczęto od zaśpiewania piosenki na powitanie „ Wszyscy są witam Was” a potem przekazano najważniejsze informacje związane z organizacją zajęć stałych w bieżącym roku szkolnym oraz przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie placówki oraz przekazano ważne informacje na temat korzystania z sal oraz budynku w OPP „OJ”.

Więcej…

OJ Półkolonie - podsumowanie

2019.07.17lato_MC-0045Tegoroczne turnusy półkolonijne w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbywały się w terminach od 24 czerwca do 5 lipca oraz od 8 do 19 lipca. Uczestniczyło w nich łącznie 160 dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach, takich jak: zabawy integracyjne, gry sportowe, warsztaty plastyczne i kulinarne, zajęcia muzyczno-ruchowe oraz wycieczki do ciekawych miejsc. Nie zabrakło wakacyjnych hitów – podchodów oraz poszukiwania skarbów.
W trakcie wielu warsztatów plastycznych podopieczni stworzyli wyjątkowe prace, poznając nowe techniki twórcze. Wykonały m.in.: plakaty z nazwą swojej grupy, obrazy na folii strecz, figurki z masy solnej, wyklejanki z darów natury, czy balonowe stworki. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci wspólnie sporządzały pizzę.
Dzieci brały udział w zabawach rekreacyjnych na krytej pływalni „Delfin” w Kozienicach. Korzystały z oferty kozienickiej Mediateki, uczestnicząc w wielu warsztatach, takich jak: programowanie robotów, hybrydowa gra Scottie Go, trójwymiarowe kolorowanki, rozszerzona rzeczywistość, origami oraz malowanie na szkle.
Zorganizowane zostały również wycieczki autokarowe do parku edukacji i rozrywki Farma Iluzji oraz rodzinnego parku tematycznego Magiczne Ogrody. Dzieci wzięły udział w wycieczce do Świerży Górnych, gdzie uczestniczyły w prezentacji przyrodniczej na skraju Puszczy Kozienickiej.

Więcej…

Więcej artykułów…