Ale to już było...

Dyktando 2018

2018.02.21dyktando_GD-0016W dniu 21.02.2018 r. odbył się w OPP „Ogród Jordanowski” w Kozienicach XV Konkurs Ortograficzny "Dyktando 2018 o Złote Pióro Burmistrza Gminy Kozienice" o godzinie 10:30 Szkół Podstawowych (klasy III-VI) i o godz. 11:30 Klas Gimnazjalnych (kl. PSP VII-PG). Do konkursów przystąpiło łącznie sześćdziesięciu uczniów - równo po 30 na każdą kategorię wiekową - ze szkół z Kozienic, Garbatki-Letnisko, Brzeźnicy, Kociołek, Janikowa, Ryczywołu, Głowaczowa, Magnuszewa, Gniewoszowa, Mniszewa, Świerży Górnych oraz Brzózy.

Otwarcia dokonała Pani dyrektor OPP „Ogród Jordanowski” Urszula Strzelczyk.

Więcej…

Walentynkowe Turnieje

2018.02.17tenis_GD-0046

 Z okazji dnia św. Walentego OPP "Ogród Jordanowski" zorganizował Turnieje: w piątek 16 lutego Walentynkowy Turniej Szachowy oraz w sobotę 17 lutego Walentynkowy Turniej Tenisa Stołowego.

Młodzi szachiści konkurowali w jednej z czterech kategorii wiekowych: PSP I-III, PSP IV-VI, PSP VII-PG, szkoły średnie. Łącznie w zawodach wzięła udział rekordowa liczba 65 uczniów: z PSP nr 3 w Kozienicach (koło szachowe Sławomira Żaka), uczestnicy koła szachowego z OPP "OJ", ZS nr 1 w Kozienicach oraz PSP nr 2 w Kozienicach. Grano pięć rund z kojarzeniem uwzględniającym poziom zaawansowania podczas partii po 10 minut na zawodnika.
Szachiści z podium z rąk Henryka Motyki, Doroty Ziarkowskiej oraz Piotra Bożedajka otrzymali gratulacje i dyplomy, pierwsze cztery miejsca pluszowe serca, natomiast wszyscy uczestnicy medale oraz specjalnie przygotowane na tę okazję ogródkowe cukierkowe walentynki - "krówki ciągutki". Sędziami byli prowadzący koło szachowe w OPP "OJ" Henryk Motyka oraz Piotr Bożedajek. Klasyfikacja obejmowała miejsca od 1-4, pozostałe 5 miejsca ex aequo.

Więcej…

Zima w sercu miasta 2018

2018.01.18wycieczka_Baltow_PB-0194W terminie od 15 do 27 stycznia 2018 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach zorganizowano akcję: „Zima w sercu miasta 2018” pod hasłem: „I tu, i tam… OJ, fajne ferie mam…” Dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Kozienice przygotowano bezpłatne zajęcia i zabawy, które odbywały się w sali widowiskowo-sportowej od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 15:00. Zajęcia twórcze oraz rekreacyjno-sportowe zostały zaplanowane tak, aby stworzyć możliwość ciekawego i bezpiecznego spędzenia czasu wolnego dzieciom w wieku szkolnym.
W ramach zajęć plastycznych zorganizowano m.in.:
tworzenie pojemników na kredki w kształcie pingwinów, tworzenie masek zwierząt i bohaterów bajkowych, robótki na szydełku i drutach oraz włóczkowe wyklejanki, wykonywanie "Serca dla dziadka i babci" z masy solnej, tworzenie maskotek z włóczkowych pomponów, oraz obrazu techniką kolorowej soli lub cekinowej mozaiki, wykonywanie pudełka z wieczkiem techniką origami oraz jego zdobienie techniką quillingu, tworzenie rękawiczkowych cudaczków, oraz kukiełek z drewnianych patyczków i dodatków.

Więcej…

Mikołajkowe Turnieje: Szachowy i Tenisa Stołowego

2017.12.09tenis_GD-0037Mikołajki w OPP "Ogród Jordanowski" to okazja nie tylko do świątecznego nastroju, lecz również do wzmacniania umysły i ciała, dlatego też w placówce zorganizowane zostały Turnieje: Szachowy oraz Tenisa Stołowego.
W piątek 8 grudnia odbył się Turniej Szachowy. Zawodnicy konkurowali w jednej z czterech kategorii wiekowych: PSP I-III, PSP IV-VI, PSP VII-PG, szkoły średnie. Łącznie w zawodach wzięło udział 56 uczniów: z PSP nr 3 w Kozienicach, ZS nr 1 w Kozienicach oraz uczestnicy koła szachowego z OPP "OJ". Grano pięć rund z kojarzeniem uwzględniającym poziom zaawansowania podczas partii po 10 minut na zawodnika.

Więcej…

OJ Szanty 2017

2017.07.29_Jordanki_JJ-0221

W sobotę 25 listopada 2017 r. odbył się 14. Mały Festiwal Szkolnej Piosenki Żeglarskiej "OJ Szanty 2017", który zgromadził wielu miłośników piosenki żeglarskiej, w tym zaproszonych gości: dyrektor PP nr 1 "Pod Topolą" Ewę Lenarczyk, dyrektor Zespołu Szkół w Rudzie Wielkiej Iwonę Kwaśniewską, komandora Waldemara Przedniczka, Zdzisława Gołdę, Henryka Motykę.

Imprezę uroczyście otworzyła dyrektor OPP "Ogród Jordanowski" Urszula Strzelczyk, która przypomniała, że tego samego dnia obchodzimy Dzień Pluszowego Misia, czego wyrazem była dekoracja, podkreślając jednocześnie, iż tegoroczna edycja festiwalu jest częścią obchodów Roku Rzeki Wisły. Następnie pani dyrektor przekazała mikrofon Piotrowi Bożedajkowi, który poprowadził pozostałą część imprezy.

Więcej…

Jordanki 2017

2017.07.29_Jordanki_JJ-022129 lipca 2017 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach zorganizowano sportową grę plenerową „Jordanki” - wydarzenie upamiętniające 175 rocznicę urodzin doktora Henryka Jordana, założyciela miejskich placów zabaw.
Wszystkich przybyłych powitała pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ”, zachęcając dzieci do udziału w bajkowych konkurencjach zręcznościowych, takich jak: przenoszenie zaczarowanej kuli w bokserskich rękawicach, skoki z kwiatka na kwiatek z nektarem pszczółki Mai, łowienie złotej rybki, pomaganie Kopciuszkowi w oddzielaniu grochu od piłeczek, rzut beretem biedronki, żabie skoki na gumowych piłkach i tor przeszkód w syrenich płetwach. Poszczególne zadania odbywały się w specjalnie wyodrębnionych strefach na placu zabaw, pod nadzorem baśniowych instruktorów, którzy za poprawne zaliczenie każdej konkurencji przybijali specjalną pieczęć i wręczali żeton – „jordankę”. Zebrane żetony można było wymienić na okolicznościowy znaczek i opaskę odblaskową z logo OPP „OJ”.

Następnie na scenie wystąpili aktorzy Studia Teatralnego „KRAK – ART” w interaktywnym przedstawieniu pt. „Skrzat Titelitury” . Dzieci chętnie angażowały się w przebieg spektaklu, odpowiadając na pytania aktorów, podpowiadając im, co powinni zrobić, a nawet występując razem z nimi na scenie.

Więcej…

Więcej artykułów…