OJ Dzień Dziecka 2016


2016.06.01Dziecka_GD-01161 czerwca 2016 r. na placu zabaw Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Licznie zgromadzone dzieci i ich rodziców powitały Pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ” i Pani Dorota Ziarkowska, prowadząca imprezę. Rozpoczęto od złożenia dzieciom życzeń, a następnie zaproszono je do wspólnych zabaw taneczno-ruchowych.

Prezentacje artystyczne rozpoczęto od interaktywnego przedstawienia pt. "Kopciuszek" w wykonaniu aktorów krakowskiej grupy Art-Re. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl, chętnie włączając się w jego przebieg.

Po przedstawieniu miał miejsce blok animacji taneczno-muzycznych, które odbywały się na przemian z licznymi konkursami prowadzonymi przez Panie Dorotę Ziarkowską i Małgorzatę Neumann. Zabawne konkursy zręcznościowe dla dzieci i rodziców cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przygotowano także quizy, podczas których można było wykazać się wiedzą na temat baśni, przyrody, ruchu drogowego, motoryzacji, czy "Ogrodu Jordanowskiego". Na każdego uczestnika czekały nagrody niespodzianki.
Dzieci i rodzice mogli sprawdzić się w roli aktorów w trakcie improwizowanego spektaklu na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”.

W specjalnie wyodrębnionych strefach placu zabaw odbywały się liczne atrakcje. Dzieci brały udział w warsztatach plastycznych, takich jak: tkanie włóczką i wykałaczką, plecionki „filofun” i malowanie na dużym formacie. Nie brakowało chętnych do skoków na trampolinie oraz przejażdżek konnych i samochodowych. Można było również dokonać barwnej metamorfozy swojej twarzy za pomocą specjalnych farb i kosmetyków oraz obserwować powstawanie zabawek z balonów.
Dzieci próbowały swoich sił w różnorodnych konkurencjach sportowych oraz grach i zabawach rekreacyjnych, takich jak: szachy i warcaby plenerowe, minigolf, tor przeszkód, czy sztuczki cyrkowe.

W pomysłowo oznakowanym namiocie przedstawiciele Samorządu Wychowanków naszej placówki przygotowali własne atrakcje dla swoich kolegów i koleżanek. Zorganizowali wesołe gry, zabawy, zagadki i łamigłówki. Członkowie samorządu wcielili się również w role postaci baśniowych, które częstowały cukierkami dzieci i rodziców.

W przebieg festynu zaangażowali się przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach. Pod czujnym okiem strażaków dzieci poznawały sprzęt gaśniczy. Mogły także zasiąść za kierownicą wozu strażackiego.

Na zakończenie Grupa Ogrodowego Teatru Rodziców i Nauczycieli przygotowała specjalną teatralną niespodziankę. Było nią premierowe widowisko pt. "Knyps z Czubkiem". Ukazane losy bohaterów przypomniały prawdę, że: „Nie ważne jak wyglądasz. Ważne, co masz w sercu i głowie.” W podziękowaniu za przygotowanie przedstawienia członkowie ogrodowej grupy teatralnej otrzymali od Pani dyrektor niespodzianki - przytulanki.

Udział we wszystkich atrakcjach był bezpłatny.

W przygotowanie imprezy zaangażowani byli pracownicy "Ogrodu Jordanowskiego", strażacy, instruktorzy Stajni Kociołki „Puszcza Kozienicka”, przedstawiciele Samorządu Wychowanków OPP „OJ”. Cenna była także pomoc wolontariuszy współpracujących z naszą placówką. Pomagali oni w prowadzeniu zabaw rekreacyjnych i prac plastycznych na poszczególnych stanowiskach plenerowych.

Realizację wydarzenia wspomogli sponsorzy: Urząd Miejski w Kozienicach i PKS Sp. z o. o. Kozienice. Relację festynu zapewniła lokalna telewizja Kronika Kozienicka KDK. Nad fotograficzną relacją wydarzenia czuwał Pan Grzegorz Dróżdż, pracownik „Ogrodu Jordanowskiego”.