XIII Festiwal Zespołów Artystycznych Przedszkoli

2017.01.25_pierniki_GD0004

25 stycznia 2017 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbył się  XIII Festiwal Zespołów Artystycznych Przedszkoli „O piernikowe serce Jasia i Małgosi” . 

Tegoroczny festiwal rozpoczął się dość nietypowo. Do sali widowiskowej weszła Baba Jaga, która nie zważając na przybyłych gości, rozsiadła się w fotelu i zaczęła oglądać film o Misiu Uszatku. Nie przerwała oglądania nawet wtedy, gdy Pani Urszula Strzelczyk, dyrektor „Ogrodu Jordanowskiego” oraz Jaś i Małgosia weszli na scenę, aby przywitać wszystkich zgromadzonych. Jakby tego było mało, Baba Jaga swoim głośnym śmiechem zakłócała wypowiedź Pani dyrektor. Jaś i Małgosia podeszli więc do czarownicy i zwrócili jej uwagę, że nie wypada tak się zachowywać. Z początku Baba Jaga rozzłościła się i narzekała, że przeszkadzają jej w oglądaniu filmu. Jednak w końcu przyznała im rację, przeprosiła za swoje niestosowne zachowanie i wraz z Panią dyrektor oraz Jasiem i Małgosią ponownie powitała wszystkich zgromadzonych.

W festiwalu wzięło udział 68 dzieci z następujących placówek:

1.      Publiczne Przedszkole nr 1 „Pod Topolą” w Kozienicach,

opiekunowie: Patrycja Rogalska i  Ewa Siderska;

2.      Publiczne Przedszkole nr 2 w Kozienicach, opiekun - Ewa Traczyk;

3.      Publiczne Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach,

opiekun -  Anna Ambroziak;

4.      Publiczne Przedszkole nr 4 w Kozienicach, opiekun - Anna Fiołna;

5.      Publiczne Przedszkole nr 5 im.Wandy Chotomskiej w Kozienicach,

opiekun - Małgorzata Olewińska;

6.      Publiczne Przedszkole nr 6 w Świerżach Górnych, opiekun -  Sylwia Kędzierska;

7.      Małe Przedszkole "Krasnoludek", opiekun -  Aneta Szafrańska;

8.      Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Urszuli Kochanowskiej w Kozienicach, opiekun -  Lidia Szymańska;

9.      Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach, opiekun -  Alicja Kowalczyk;

10.  Zespół Szkolno-Przedszkolny im.Kazimierza Ośki w Starych Słowikach,

opiekun -  Małgorzata Boryczka.

Przedszkolaki w barwnych kostiumach wcieliły się w różnorodne role, takie jak: bałwanki, śnieżynki, słonie, arlekiny, baletnice, czy Hiszpanie. W ich wykonaniu można było podziwiać m.in. walca, twista, flamenco, paso doble i taniec nowoczesny. Był również jeden cygański występ wokalny.

Występy oglądali rodzice przedszkolaków, ich nauczyciele oraz dyrektorzy kozienickich przedszkoli: Pani Cecylia Kinecka, Pani Lucyna Mańkowska i Pani Elżbieta Seremak.

Po zakończeniu ostatniego występu Baba Jaga, Jaś i Małgosia odbyli krótką naradę, w wyniku której przyznali wszystkim zespołom pierwsze miejsce i nagrody w formie pluszowego misia i książki pt. „Miś Uszatek” Czesława Janczarskiego. Każdy zespół otrzymał również specjalny dyplom. Dla wszystkich występujących, ich opiekunów i dyrektorów placówek przygotowano pamiątkowe  „piernikowe” serduszka na wstążce.

Za wzorowe zachowanie na widowni specjalne serduszka otrzymały również dzieci oraz ich opiekunowie z dwóch grup zamiejscowego oddziału Publicznego Przedszkola nr 5 w Kozienicach, który mieści się w „Ogrodzie Jordanowskim”.

Imprezę zakończyła profesjonalna sesja zdjęciowa uczestników festiwalu, przeprowadzona przez Pana Grzegorza Dróżdża z „Ogrodu Jordanowskiego”.

 

Wydarzenie relacjonowała lokalna telewizja „Kronika Kozienicka” z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Obszerniejsza galeria dostępna na facebooku.