Rewia kół zainteresowań

2017.02 RewiaW dniach od 6 do 9 lutego 2017 r. w sali widowiskowo-sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach zostały zorganizowane spotkania integracyjne z rodzicami uczestników kół zainteresowań prowadzonych w placówce. Stanowiły one okazję do zaprezentowania rodzicom umiejętności nabytych przez dzieci i młodzież w pierwszym półroczu.

6 lutego odbyły się warsztaty manualne dla uczestników koła zainteresowań „Modelarstwo”, prowadzonego przez pana Piotra Bożedajka oraz wszystkich zajęć, których instruktorką jest pani Monika Kujawiak, tj. „Warsztatów plastycznych”, „Sztuki artystycznej” i „Ceramiki artystycznej”. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach znajdowały się materiały i narzędzia potrzebne do wykonania poszczególnych prac. Po krótkim omówieniu każdej z technik instruktorzy nadzorowali przebieg prac oraz udzielali fachowych wskazówek. Na uczestników koła zainteresowań „Modelarstwo” i ich rodziców czekały ciekawe zadania konstruktorskie związane z wykonywaniem metalowych modeli pojazdów, samolotów i budowli. Uczestnicy zajęć plastycznych razem ze swoimi rodzicami tworzyli wybrane przez siebie prace: maskotki - misie, bałwanki z rękawiczek, breloczki z pomponów, torebki na prezenty dekorowane techniką quillingu, drobiazgi z masy solnej ozdabiane metodą decoupage oraz malowanie na porcelanie. Rodzice chętnie pomagali dzieciom w wykonywaniu prac, które po zakończonych warsztatach można było zabrać do domu.

2017.02 Rewia7 lutego miały miejsce zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z koła zainteresowań "Angielski śpiewająco". Zajęcia odbywały się oddzielnie dla uczestników grup początkujących i zaawansowanych. Na początku każdego z trzech spotkań prowadząca, pani Małgorzata Cieślak, krótko omówiła jego główny cel, jakim było zapoznanie rodziców ze specyfiką i przebiegiem zajęć oraz umożliwienie im obserwowania reakcji swojego dziecka podczas zabaw dydaktycznych na tle całej grupy. Prowadząca omówiła też zakres realizacji materiału nauczania w poszczególnych grupach. Dzieci zaprezentowały wybrane pląsy i piosenki, których nauczyły się w pierwszym semestrze. Wcieliły się również w role nauczycieli swoich rodziców, którzy zostali włączeni do niektórych zabaw językowych.

2017.02 Rewia8 lutego odbył się występ dzieci z dwóch grup „Warsztaciku teatralnego”. Na początku spotkania prowadząca, pani Małgorzata Cieślak, przybliżyła zebranym najważniejsze cele zajęć teatralnych, ich przebieg oraz stosowane metody pracy. Następnie dzieci przedstawiły dwie miniatury teatralne. Pierwsza grupa przygotowała inscenizację wiersza pt. „Chory kotek” Stanisława Jachowicza. Natomiast dzieci z grupy drugiej wystąpiły w przedstawieniu pt. „Brudas”, będącym sceniczną adaptacją wiersza Jana Brzechwy. Występ stanowił kolejny etap w nabywaniu obycia scenicznego przez małych aktorów.

Tego samego popołudnia miały miejsce występy dzieci uczęszczających na "Rytmikę". Każda z sześciu grup zaprezentowała przed licznie zgromadzoną publicznością jeden układ taneczny i piosenkę, które zostały wybrane spośród wszystkich utworów poznanych przez nie w pierwszym semestrze. Spotkanie poprowadziła pani Dorota Ziarkowska, która przed każdym występem, krótko przedstawiała kolejne grupy. Na zakończenie dzieci wraz z prowadzącą zaprosiły swoich rodziców i krewnych do wspólnej zabawy przy piosence pt. „Jestem sobie gruby misio”. Spotkanie było również okazją do wymiany spostrzeżeń między prowadzącą a rodzicami.

9 lutego uczestnicy zajęć "Zabawy z gitarą" zademonstrowali swoje umiejętności podczas kameralnego koncertu. Młodzi gitarzyści zaśpiewali z własnym akompaniamentem wiele znanych ballad rockowych i piosenek żeglarskich. Występy czterech grup odbywały się pod okiem pani Małgorzaty Winiarskiej, która przedstawiała rodzicom kolejne zespoły oraz towarzyszyła swoim uczniom na scenie, przygrywając i włączając się do śpiewu.
2017.02 RewiaW tym samym dniu miały miejsce występy dziewcząt z koła "Cheerleaders - taniec sportowy", których instruktorką jest pani Anna Rzeszotek. Przed publicznością wystąpiły następujące grupy: Ogniki, Dynamit, Iskierki, Bingo, Energia i Gwiazdki. Kolejne zespoły zapowiadała pani Anna Rzeszotek, omawiając krótko ich dokonania. Każda grupa zademonstrowała nowy układ taneczny, którego uczy się w bieżącym roku szkolnym. Występ był dla cheerleaderek okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przed rodzicami i krewnymi.

Obszerniejsza galeria dostępna jest na facebooku.