OJ Dzień Dziecka 2017

2017.06.01_Dziecka_GD-01081 czerwca 2017 r. na placu zabaw Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach miał miejsce Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Na to radosne wydarzenie pracownicy placówki wraz z przedstawicielami Samorządu Wychowanków, rodzicami i wolontariuszami przygotowali wiele atrakcji specjalnie dla dzieci.

Wśród nich znalazły się m.in. zabawy taneczno-ruchowe i konkursy z nagrodami, które poprowadziła pani Dorota Ziarkowska, nauczyciel „Ogrodu Jordanowskiego”. Chętnych do wzięcia udziału w mini-quizach oraz nietypowych konkurencjach sportowych było wielu. Na uznanie zasługują także rodzice, którzy brali udział w konkursach przygotowanych również dla nich.

W międzyczasie, w specjalnie wyodrębnionych strefach placu zabaw, odbywały się liczne atrakcje przygotowane przez członków Samorządu Wychowanków naszej placówki, ich opiekuna - pana Piotra Bożedajka oraz instruktorkę zajęć plastycznych, panią Monikę Kujawiak. Można było podziwiać sztuczki magiczne i ogromne bańki mydlane, wziąć udział w warsztatach plastycznych – „malowanie na dużym formacie” oraz sesji zdjęciowej z użyciem śmiesznych rekwizytów w kolorowej „fotobudce”. Chętni mogli również zagrać w plenerowe szachy, warcaby lub minigolfa. Przedstawiciele Samorządu Wychowanków pomagali także w fantazyjnym malowaniu dziecięcych twarzy oraz tworzeniu balonowych zabawek. Reprezentantki koła tańca sportowego, pod kierunkiem pani Anny Soboty, pomagały w prowadzeniu wybranych animacji tanecznych na scenie. Przedstawicielki Samorządu, przebrane w barwne kostiumy, częstowały słodyczami dzieci i rodziców w trakcie trwania całego festynu.

W dalszej części uroczystości miało miejsce oficjalne losowanie kolejności uczestniczenia w następujących konkurencjach sportowych: przeprawa biedronki, z kwiatka na kwiatek, wożenie biedronek, tor przeszkód – „sprytna biedronka”, celowanie kropkami

Dużym zainteresowaniem cieszyły się igraszki na dmuchanych urządzeniach zabawowych, skoki na trampolinie oraz przejazdy samochodami akumulatorowymi i rowerkami. Niecodzienną atrakcją były przejażdżki na prawdziwych koniach pod czujnym okiem instruktorów Stajni Kociołki „Puszcza Kozienicka".

W organizację festynu zaangażowali się również przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Dzięki ich życzliwości dzieci poznawały sprzęt gaśniczy i policyjny. Mogły też zasiąść za kierownicą wozu strażackiego i radiowozu oraz przymierzyć hełm strażacki lub czapkę policjanta.

Specjalną niespodziankę na scenie przygotowała grupa Ogrodowego Teatru Rodziców i Nauczycieli. Był nią premierowy spektakl pt. "Złota studzienka", na motywach ludowej baśni wg Wandy Dobaczewskiej. Zgromadzone na widowni dzieci z zaciekawieniem śledziły losy dobrej i pracowitej Marysi oraz zachłannej szlachcianki i jej leniwych córek. Przedstawienie przypomniało ponadczasową prawdę, że: „Miłość i dobro to skarby największe. Nie złoto, ni srebro są od nich cenniejsze!” W spektaklu udział wzięli: Norbert Balcerzak, Agnieszka Jabłońska, Karina Jóźwik, Regina Kalbarczyk, Elżbieta Machaj, Małgorzata Neumann oraz Małgorzata Cieślak. Gościnnie wystąpiły również dzieci: Pola Jóźwik i Jakub Neumann. W podziękowaniu za przygotowanie widowiska członkowie grupy teatralnej otrzymali od pani Urszuli Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ”, niespodzianki – firmowe kubki i parasole, a dzieci – pluszowe pieski.

Po zakończeniu przedstawienia miał miejsce ciąg dalszy konkursów i pląsów przy scenie. Dobry humor towarzyszył wszystkim przybyłym na ten wyjątkowy festyn, czemu sprzyjała również znakomita pogoda.

Fotograficzną relację całej imprezy zapewnił pan Grzegorz Dróżdż, pracownik „Ogrodu Jordanowskiego”. Nad relacją filmową festynu czuwali przedstawiciele lokalnej telewizji "Kroniki Kozienickiej" KDK.

Obszerniejsza galeria dostępna jest na facebooku.