Półkolonie 2017 - turnus I, tydzień 1

2017.07lato_t1_g2_MC-0035.JPG3 lipca rozpoczął się pierwszy turnus tegorocznych półkolonii w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogrodzie Jordanowskim” w Kozienicach. Uczestniczy w nim 80 dzieci z ternu naszej gminy.

Wiele radości sprawiły przejażdżki konne w „Stajni Kociołki”, na które w minionym tygodniu udali się podopieczni z pierwszej grupy. Uczestniczyli oni także w niecodziennych zajęciach z dogoterapeutą.

Dzieci z drugiej grupy odwiedziły Bibliotekę Publiczną Gminy Kozienice, gdzie podczas multimedialnych zajęć związanych z Rokiem Rzeki Wisły poznały polskie legendy i znaczenie symboli narodowych.

Wychowankowie z drugiej i trzeciej grupy poznali metodę produkcji mydeł w mydlarni „Powrót do natury” w Głowaczowie. Uczestniczyli również w warsztatach kulinarnych, podczas których każdy sporządził swoją małą pizzę.

Oprócz wspomnianych atrakcji w poszczególnych grupach, wszyscy uczestnicy półkolonii wzięli udział w interaktywnym przedstawieniu pt. „Wilk i zająć na wakacjach” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego „KRAK – ART” oraz wycieczce do parku tematycznego „Magiczne Ogrody” w Trzciankach. Ponadto nasi podopieczni uczestniczyli w wielu grach plenerowych, warsztatach plastycznych, zajęciach muzycznych, czy eksperymentach.

Przed nami drugi tydzień półkolonii z nowymi atrakcjami. W planie m.in. wycieczka do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Obszerniejsza galeria dostępna jest na facebooku.