Półkolonie 2017 - turnus I, tydzień 2

2017.07lato_t1_g2_MC-0241

14 lipca zakończył się pierwszy turnus tegorocznych półkolonii w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „ Ogrodzie Jordanowskim” w Kozienicach pod hasłem „Wakacje jak z bajki”. Drugi tydzień półkolonii dostarczył dzieciom wielu atrakcji. Najmłodsza grupa uczestniczyła w wycieczce do Mydlarni w Głowaczowie. Wychowankowie pierwszej i drugiej grupy uczestniczyli również w warsztatach kulinarnych, podczas których każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności kulinarne, sporządzając małą pizzę. Wszyscy uczestnicy półkolonii wzięli udział w wycieczce do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach historycznych i przyrodniczych. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji dzieci były na basenie, a wychowankowie drugiej i trzeciej grupy uczestniczyli również w zajęciach z dogoterapeutą.

Ostatniego dnia półkolonii odbył się uroczysty chrzest półkolonijny, podczas którego należało m. in. wykazać się umiejętnościami sprawnościowymi, pokonać tor przeszkód, rozpoznać smaki specyfików. Zdobyte sprawności przypieczętowało uroczyście złożone ślubowanie i pasowanie na prawdziwego „półkolonistę”. Tego dnia dzieci z drugiej i trzeciej grupy odwiedziły stajnię w Kociołkach, gdzie każdy z podopiecznych mógł przejechać się konno.

Na zakończenie turnusu dzieci zabrały do domów wszystkie wykonane przez siebie prace będące pamiątką wakacyjnych przygód i wspaniałych wspomnień.

A.P.

Obszerniejsza galeria dostępna jest na facebooku.