Półkolonie 2017 - podsumowanie

2017.07lato_t1_g2_MC-0241

„Bajkowe wakacje” to hasło przewodnie półkolonii, które od 3 do 28 lipca 2017 r. odbywały się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach. W zajęciach zorganizowanych podczas dwóch turnusów wzięło udział 160 dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Podopieczni na każdym turnusie byli podzieleni na trzy grupy wiekowe.

Każdy dzień niósł ze sobą nowe atrakcje takie jak: zabawy plenerowe, gry sportowe, warsztaty kulinarne, zajęcia plastyczne, muzyczne i popularno-naukowe oraz wycieczki do ciekawych miejsc.

Wiele radości sprawiły przejażdżki konne w Stajni Kociołki „Puszcza Kozienicka”. Dzieci pod opieką instruktorki mogły dosiąść wskazanego przez siebie konia. Wyjazd był też okazją do podpatrzenia umiejętności jeździeckich starszych kolegów oraz zwiedzenia pięknej okolicy.

2017.07lato_t2_g2_IL-0780Dzieci uczestniczyły także w niecodziennych zajęciach z dogoterapeutą i psem rasy golden retriver. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psem oraz wiele cennych informacji na temat psich upodobań, zachowań i potrzeb. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zabawy oparte na komendach, które pies wykonywał w zamian za smakołyk.

Dzieci odwiedziły Bibliotekę Publiczną Gminy Kozienice, gdzie podczas multimedialnych zajęć związanych z Rokiem Rzeki Wisły poznały polskie legendy i znaczenie symboli narodowych. Wzięły również udział w quizie dotyczącym ogólnej wiedzy o Polsce. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe.

Wychowankowie poznali metodę produkcji ekologicznego mydła w Mydlarni „Powrót do Natury” w Głowaczowie. Nie brakowało również chętnych do pomocy przy pakowaniu gotowych kostek mydła różnego rodzaju, spośród których każdy uczestnik mógł wybrać jedną i zabrać ją do domu.

2017.07lato_t2_g2_IL-0130Podopieczni uczestniczyli także w warsztatach kulinarnych, podczas których każdy sporządził swoją małą pizzę z wybranymi przez siebie dodatkami. Przygotowanie pizzy było świetną okazją do doskonalenia umiejętności w zakresie pracy zespołowej.

Wychowankowie wzięli udział w interaktywnych przedstawieniach pt. „Wilk i zająć na wakacjach” oraz „Złota rybka” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego „KRAK – ART”. Uczestniczyli w wycieczce do parku tematycznego „Magiczne Ogrody” w Trzciankach, gdzie korzystali z nowych urządzeń zabawowych i obejrzeli widowisko kabaretowe. Odwiedzili Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, w którym brali udział w warsztatach historycznych i przyrodniczych połączonych ze zwiedzaniem tej wyjątkowej posiadłości. Nie zabrakło również zabaw rekreacyjnych na krytej pływalni „Delfin” w Kozienicach.

Okazją do poznawania nowych miejsc oraz nabywania umiejętności kulturalnego zachowania się w obiektach użyteczności publicznej były także posiłki, które uczestnicy tegorocznych półkolonii spożywali w restauracjach.

Pomimo zmiennej aury, dzieciom towarzyszył pogodny nastrój, dzięki któremu nie brakowało im chęci do wspólnych zabaw.

Obszerniejsza galeria dostępna jest na facebooku.