10. Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej

2018.05.12Religijna_GD-0161W sobotę 12 maja 2018 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski" w Kozienicach odbył się X Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej pod hasłem; "Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski". Pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ” powitała wszystkich przybyłych, w tym gości specjalnych: panią Małgorzatę Bebelską, wiceburmistrza gminy Kozienice i panią Leokadię Cieślik, doradcę metodycznego Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pani wiceburmistrz dokonała oficjalnego otwarcia festiwalu, podkreślając jego jubileuszową - dziesiątą edycję oraz wskazując na duże zainteresowanie tym wydarzeniem lokalnej społeczności.

Dalszą część festiwalu poprowadziła pani Małgorzata Cieślak z "Ogrodu Jordanowskiego", która zapowiadała występy kolejnych uczestników, reprezentujących placówki i parafie z terenu powiatu kozienickiego.

W 32 występach wzięło udział ponad 130 wykonawców, których oceniali członkowie komisji artystycznej: nauczyciele muzyki – Jacek Zelga i Krzysztof Boryczka oraz Edyta Zawadzka ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach.

Klasyfikacja końcowa uczestników w poszczególnych kategoriach wygląda następująco:

I kategoria - chóry PP:

1 miejsce: ANIOŁECZKI z JEDYNECZKI
z Publicznego Przedszkola nr 1 "Pod Topolą" w Kozienicach
- "Amen tak jak Maryja", opiekun - Melania Krupa;
2 miejsce: ĆWIERĆNUTKI
z Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach
- "Dobro jest dobre", opiekun - Dorota Ziarkowska;
3 miejsce: PÓŁNUTKI
z Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach
- "Mała owieczka", opiekun - Dorota Ziarkowska.

II kategoria - duety "0":

1 miejsce: PATRYCJA KONDEJ i ALICJA ŻUKOWSKA
z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu
-"Każde Boże dziecko", opiekun - Bożena Szczur.

III kategoria - soliści PSP I-III:

1 miejsce: KINGA KOTAŃSKA
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Świerżach Górnych
- "Barka", opiekun - Zenobia Kowalska;
2 miejsce: BARTŁOMIEJ SKIBA
ze Społecznego Ogniska Artystycznego w Kozienicach
-"Na drugi brzeg", opiekun - Jacek Henryk Bolek;
3 miejsce: BARBARA BALCERZAK
- "Pani Górecka", opiekun - Norbert Balcerzak;
4 miejsce: BLANKA AMEREK
z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie
- "Rysuję krzyż", opiekun - Celina Roczkowska.

IV kategoria - PSP I-III zespoły:

1 miejsce: WESOŁE ANIOŁKI
z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu
- "Do Maryi biegnę", opiekun - Bożena Szczur.

V kategoria -soliści PSP IV-VI:

1 miejsce: OLIWIER DĘBIŃSKI
ze Społecznego Ogniska Artystycznego w Kozienicach
- "Oczyszczenie", opiekun - Jacek Henryk Bolek;
2 miejsce: KATARZYNA CHAŁDAŚ
z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozienicach
- "Maryjo śliczna Pani", opiekun - Elżbieta Komorowska;
3 miejsce: WIKTORIA KOTLICKA
-"Powiedz ludziom", opiekun - Małgorzata Koksa;
4 miejsce: AMELIA SMOLARCZYK
-"Dobra Matko", opiekun - Agnieszka Smolarczyk;
5 miejsce: WIKTORIA LUŚTYK
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi
- "Ofiaruję Tobie, Panie mój", opiekun - Zenobia Kowalska;
6 miejsce: KORNELIA SOBKIEWICZ
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Głowaczowie
- "Błogosławieni miłosierni", opiekun - Maria Cieślak.

VI kategoria - duety PSP IV-VII i PG:

1 miejsce: JULIA CIESIELSKA i JULIA WITOSŁAW
z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie
-"Nie mądrość świata tego", opiekun - Celina Roczkowska;
2 miejsce: MAJA OSIŃSKA i LENA SKRZYPCZAK
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi
- "Matko, która nas znasz", opiekun - Zenobia Kowalska;
3 miejsce: EMILIA i NATALIA ANYSZKIEWICZ
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Głowaczowie
- "Alleluja", opiekun - Maria Cieślak.

VII kategoria - zespoły PSP IV-VI:

1 miejsce: NUTKI BOGA
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi
-"Chwalmy Boga", opiekun - Zenobia Kowalska.
VIII kategoria - soliści PSP VII-PG:
1 miejsce: HANNA BERNACIAK
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Głowaczowie
-"Zamiast", opiekun - Maria Cieślak;
2 miejsce ex aequo: JULIA WITOSŁAW
z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie
-"Nasz Bóg jest wielki", opiekun - Celina Roczkowska;
2 miejsce ex aequo: PATRYCJA KWAPISZ
z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie
- "Matka", opiekun - Celina Roczkowska;
3 miejsce: NATALIA CHAŁDAŚ
z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach
- "Jest na świecie miłość", opiekun - Przemysław Nowak;
4 miejsce: GABRIELA ROCZKOWSKA
z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie
- "Ty tylko mnie poprowadź", opiekun - Celina Roczkowska;
5 miejsce ex aequo: IRENA BRODOWSKA
z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie
-"Jezus siłą mą", opiekun - Celina Roczkowska;
5 miejsce ex aequo: ADRIAN MOLENDOWSKI
ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie
-"Czarna Madonna", opiekun - Marta Chołuj.

IX kategoria - zespoły PSP VII-PG:

1 miejsce: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA w GARBATCE-LETNISKU
- "Otrzyjcie już łzy płaczący" oraz "O wychwalajcie go wszystkie narody",
opiekun - Dariusz Rodakowski;
2 miejsce: ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH w SIECIECHOWIE
- "Maryjo Matko mojego wezwania", opiekun - Celina Roczkowska;
3 miejsce: SCHOLA BISKUPA JANA CHRAPKA
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Świerżach Górnych
- "Regina Coeli", opiekun - ks. Sylwester Kosior;
4 miejsce: ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY w ZAJEZIERZU
- "Śluby Jasnogórskie", opiekun - Bożena Szczur.

X kategoria - soliści dorośli:

1 miejsce: KAROLINA JASIK
ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie
- "Powiedz ludziom, że kocham ich", opiekun Marta Chołuj.

XI kategoria - chóry PSP:

1 miejsce: SCHOLA PARAFIALNA
z Parafii p.w. św. Rodziny w Kozienicach
- "Bogurodzica" oraz "Bądź pozdrowiona", opiekun - ks. Jacenty Rejczak.

Ze względu na dużą liczbę uczestników ich występy podzielono na trzy części. Po każdej z nich następowała przerwa, w trakcie której odbywały się obrady jury, a następnie ogłoszenie wyników. W przerwach miała miejsce sesja zdjęciowa występujących i ich opiekunów, dla których przygotowano również orzeźwiające napoje.

Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe chusty z logo „Ogrodu Jordanowskiego”. Przedstawiciele poszczególnych placówek i parafii oraz opiekunowie uczestników i członkowie komisji artystycznej, otrzymali specjalne dyplomy z podziękowaniem za udział w festiwalu. Wykonawcom wręczono dyplomy oraz statuetki w kształcie aniołów.

Na zakończenie zabrała głos pani Edyta Zawadzka, która w imieniu komisji artystycznej zwróciła uwagę na wyrównany poziom wszystkich tegorocznych występów, pogratulowała również radosnej atmosfery panującej podczas festiwalu.

Nad fotograficzną relacja festiwalu czuwał pan Grzegorz Dróżdż pracownik „Ogrodu Jordanowskiego”. Przebieg wydarzenia relacjonowała również lokalna telewizja "Kronika Kozienicka" KDK.

Obszerniejsza galeria dostępna jest na "ogródkowym" fanpage'u.