Ogrodowe Święto Tańca (Cheerleaders)

2019.06.12cheerleaders_PB-0038W dniu 12 czerwca 2019 r. w sali widowiskowo-sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach miało miejsce Ogrodowe Święto Tańca, czyli podsumowujące występy wszystkich grup koła zainteresowań „Cheerleaders – taniec sportowy”. Na początku spotkania pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ” powitała licznie przybyłe na to wydarzenie rodziny naszych czirliderek. Wyraziła słowa uznania dla zaangażowania pani Anny Soboty, instruktorki zajęć tańca sportowego w „Ogrodzie Jordanowskim”. Pogratulowała również sukcesów odniesionych przez jej podopiecznych. Dziękując za pracę w bieżącym roku pozaszkolnym, wręczyła jej upominek – figurę anioła. Następnie rozpoczęły się występy kolejnych zespołów tanecznych. Przed pokazem każdej z grup pani dyrektor zapowiadała każdy zespół, podkreślając jego dotychczasowe osiągnięcia. Zwróciła także uwagę na nowe oryginalne stroje cheerleaderek, biorących udział w turniejach ogólnopolskich.

Podczas podsumowania wystąpiły wszystkie grupy tańca sportowego z „Ogrodu Jordanowskiego” oraz jeden duet:

OGNIKI:

Od 2018 roku grupa jest zrzeszona w Polskim Stowarzyszeniu Cheerleaders i z sukcesami reprezentuje naszą placówkę na arenie ogólnopolskiej.
Sukcesy w 2019: występ na XXII Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Kielcach,
GRAND Prix Polski w Kałuszynie w kategorii POM dance Elite- junior- 3 miejsce
Grupa ,,Ogniki’’ od 2018 roku współpracuje ze Szkołą Muzyczną I Stopnia w Kozienicach. Tworząc grupę Mażoretek. W tym roku razem z Orkiestrą Dętą ,,Furioso’’ występowała podczas 100 lecia LO w Kozienicach oraz na uroczystościach 10 lecia szkoły muzycznej prezentując swoje umiejętności w Radomiu

DYNAMIT:
Od wielu lat reprezentuje naszą placówkę na różnych imprezach kulturalnych oraz sportowych i z sukcesami sławi naszą placówkę na arenie ogólnopolskiej. Od 2018 roku grupa zrzeszona się w Polskim Stowarzyszeniu Cheerleaders
Sukcesy z 2019:
Reprezentowanie placówki i miasta Kozienice na XXII Mistrzostwach Polski Cheerleaders PSCh w Kielcach,
Music Dance - 1 miejsce w kategorii formacje Cheerleaders wiek 10-12.
Grand Prix Mistrzostw Polski Kałuszyn- 2 miejsce
Grand Prix Mistrzostw Polski Płock- 5 miejsce

ENERGIA:
Piąty rok w naszej placówce.
Od tego roku grupa jest zrzeszona w PSCH.
Dziewczynki w tym roku reprezentowały naszą placówkę na XXII Mistrzostwach Polski w Kielcach. Tam zdobywały po raz pierwszy doświadczenie na arenie ogólnopolskiej.
Zajęły 2 miejsce w konkursie Music Dance 2019.
Mają za sobą występ na Grand Prix Polski Cheerleaders w Kałuszynie, gdzie zajęły 4 miejsce oraz ostatni występ w Płocku na Grand Prix Polski Cheerleaders gdzie zajęły 6 miejsce.

BINGO:
Grupa tańcząca czwarty rok w naszej placówce.
W tym roku grupa zajęła 3 miejsce w konkursie Music Dance

GWIAZDKI:
Dziewczynki tańczą czwarty rok w naszej placówce.
W tym roku zajęły 1 miejsce podczas konkursu tanecznego ,,Music Dance 2019

ZYGZAKI:
Dziewczynki tańczą drugi rok w grupie cheerleaders. Już mają na koncie pierwszy sukces w konkursie- czyli 2 miejsce na konkursie Music Dance 2019.

ISKIERKI:
Dziewczynki tańczą pierwszy rok w naszej placówce. Wesołe i zdolne maleństwa ?

DUET- Oliwia Wasińska, Żaneta Chmielewska:
Dziewczynki tworzą duet pierwszy rok, mają za sobą już pierwszy występ na arenie ogólnopolskiej- Grand Prix Polski 2019 Kałuszyn- gdzie zajęły 4 miejsce.
Cheerleaderki z grup Energia i Dynamit otrzymały z rąk pani dyrektor medale i specjalne dyplomy za zdobywanie czołowych lokat w finałach ogólnopolskich turniejów tanecznych oraz reprezentowanie Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach wśród najlepszych zespołów Cheerleaders. Dziewczętom z tych grup wręczono również płyty DVD z pamiątkowym nagraniem występów podczas ogólnopolskich turniejów. Każda cheerleaderka otrzymała także słodki upominek – ciastko z logo OPP „OJ”.

Pani dyrektor podkreśliła, że sukcesy wychowanków „Ogrodu Jordanowskiego” nie byłyby możliwe bez współpracy wielu osób, które swoim zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju uczestników naszych zajęć oraz całej placówki. Występy taneczne były więc okazją do podziękowania rodzicom cheerleaderek za pomoc w organizacji wyjazdów na turnieje tańca sportowego i troskliwą opiekę nad dziećmi. W imieniu rodziców naszych podopiecznych pani Regina Kalbarczyk, przewodnicząca Rady Rodziców OPP „OJ”, otrzymała symboliczny kwiat z rąk pani dyrektor. Podziękowania za rok wspólnej pracy zostały skierowane również do wszystkich pracowników „Ogrodu Jordanowskiego”, którym pani dyrektor wręczyła kwiaty.

Na zakończenie pani Anna Sobota otrzymała kwiaty od swoich podopiecznych i ich rodziców.

Filmową relację wydarzenia zapewnili pracownicy lokalnej telewizji "Kronika Kozienicka" KDK.

Obszerniejsza galeria dostępna jest na "ogródkowym" fanpage'u.