OJ Półkolonie - podsumowanie

2019.07.17lato_MC-0045Tegoroczne turnusy półkolonijne w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbywały się w terminach od 24 czerwca do 5 lipca oraz od 8 do 19 lipca. Uczestniczyło w nich łącznie 160 dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach, takich jak: zabawy integracyjne, gry sportowe, warsztaty plastyczne i kulinarne, zajęcia muzyczno-ruchowe oraz wycieczki do ciekawych miejsc. Nie zabrakło wakacyjnych hitów – podchodów oraz poszukiwania skarbów.
W trakcie wielu warsztatów plastycznych podopieczni stworzyli wyjątkowe prace, poznając nowe techniki twórcze. Wykonały m.in.: plakaty z nazwą swojej grupy, obrazy na folii strecz, figurki z masy solnej, wyklejanki z darów natury, czy balonowe stworki. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci wspólnie sporządzały pizzę.
Dzieci brały udział w zabawach rekreacyjnych na krytej pływalni „Delfin” w Kozienicach. Korzystały z oferty kozienickiej Mediateki, uczestnicząc w wielu warsztatach, takich jak: programowanie robotów, hybrydowa gra Scottie Go, trójwymiarowe kolorowanki, rozszerzona rzeczywistość, origami oraz malowanie na szkle.
Zorganizowane zostały również wycieczki autokarowe do parku edukacji i rozrywki Farma Iluzji oraz rodzinnego parku tematycznego Magiczne Ogrody. Dzieci wzięły udział w wycieczce do Świerży Górnych, gdzie uczestniczyły w prezentacji przyrodniczej na skraju Puszczy Kozienickiej.


Podczas chrztu półkolonijnego wychowankowie przeszli szereg prób, takich jak: zaprezentowanie swoich umiejętności tanecznych i wokalnych, rozpoznawanie smaków, odgadywanie przedmiotów za pomocą dotyku, przejście toru przeszkód, wypicie tajemniczego eliksiru prawdy, a nawet chodzenie po linie. Zwieńczeniem tego wydarzenia było pasowanie na półkolonistę przez letnią królową bądź króla oraz kolorowa parada w wykonanych własnoręcznie strojach z bibuły.
W najstarszej grupie miały miejsce śluby półkolonijne, więc nie obyło się bez okolicznościowej ceremonii oraz wesela w rytmach disco. Wiele frajdy sprawiła dzieciom zabawa integracyjna z wodnymi balonami.
Podczas półkolonii bywało czasami tajemniczo, a nawet strasznie, ale dzieci starały się, by zwyciężyła w nich odwaga. Trudności stawały się wyzwaniem, a spotkanie okazją do rozmowy i wspólnej zabawy.

Obszerniejsza galeria dostępna jest na "ogródkowym" fanpage'u.