Święto Pieczonego Jabłka

2019.09.19pieczone JJ008019 września 2019 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbyło się spotkanie integracyjne nauczycieli z uczestnikami poszczególnych kół zainteresowań i ich rodzicami. Okazją do spotkania było „Święto Pieczonego Jabłka” - imprezy oficjalnie rozpoczynającej kolejny rok zajęć w „Ogrodzie Jordanowskim”. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „Promowanie zdrowego stylu życia przez zachęcenie do prawidłowego odżywiania”.

Przybyłych powitała Pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ”, która poprowadziła całą imprezę. Spotkanie rozpoczęto od zaśpiewania piosenki na powitanie „ Wszyscy są witam Was” a potem przekazano najważniejsze informacje związane z organizacją zajęć stałych w bieżącym roku szkolnym oraz przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie placówki oraz przekazano ważne informacje na temat korzystania z sal oraz budynku w OPP „OJ”.

W trakcie trwania całej imprezy nauczyciele prowadzili spotkania z rodzicami uczestników poszczególnych kół zainteresowań, podczas których dokonano wyborów do Rady Rodziców.

Tymczasem dzieci z radością brały udział w licznych „jabłkowych” atrakcjach, które rozpoczęto wspólną zabawą taneczną w rytmie piosenki pt. „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Dzieci poznały nazwy witamin, dowiedziały się, jak bardzo ważną funkcję spełniają w organizmie człowieka i w jakich produktach spożywczych można je znaleźć.

Uczestnicy kół zainteresowań chętnie brali udział w zabawach zręcznościowych, takich jak podawanie jabłek w kole, rozpoznawanie owoców za pomocą dotyku a także miały za zadanie podzielić produkty na zdrowe i niezdrowe oraz jaki napój należy pić. Okazało się, że dzieci świetnie wiedzą co jest dla nich dobre.

Nie zabrakło różnorodnych zabaw twórczych, m.in. improwizacji tanecznych z chusteczkami do muzyki o zmiennej dynamice, pląsów w kole, ozdabiania papierowych drzew własnoręcznie wykonanymi owocami czy odgadywanie zagadek na temat owoców.

Dzieci wraz z rodzicami uczyły się piosenki ułożonej specjalnie z okazji rozpoczęcia nowego roku pracy pozaszkolnej w „Ogrodzie Jordanowskim”.
Wszyscy zmęczeni zabawą mogli nabrać sił w przygotowanej w plenerze „zdrowej cukierence”, gdzie serwowano pieczone jabłka z żurawiną.