BREJN - Mój Superbohater

Czym jest projekt BREJN?

2020masterbrejnd

„BREJN – Mój Superbohater”
Projekt edukacyjny (innowacja pedagogiczna)

- opracowany do realizacji w formie zdalnej

Adresowany do mieszkańców Gminy Kozienice, projekt o wysokich walorach profilaktycznych, odnosi się do wielu bieżących problemów dzieci i młodzieży.

Edukacyjne treści przemycane są w formie filmów, slajdów, pokazów oraz wyzwań zachęcających do osobistych przemyśleń oraz indywidualnych działań odbiorców.

W stałym kontakcie z BREJNEM jest Nasza Pani Magda! To ona Odkrywa z Nim świat, dołącz do Nas i Ty! :)

www.facebook.com/brejnsuperbohater

 

Widzimy się w poniedziałek?

Zapraszam Cię do przygody pełnej twórczych wyzwań!
Wyruszamy już w najbliższy poniedziałek. 
Przed nami ekscytujący tydzień!
Już nie mogę się doczekać! 


Przygoda, przygoda...

przesyłamy ważną informację od BREJNA:

Ahoj Odkrywco! "Gdzie świat szeroki, droga daleka..." i to wszystko przed Nami! Ale najpierw, chciałbym żebyś odkrył, że to ja jestem Twoim Superbohaterem! Chciałbym Ci pokazać co robię, co takiego pałaszuję trzęsąc uszami by mieć siłę i energię, by oddychać i móc podejmować codziennie wyzwania, które niecierpliwie ustawiają się w kolejce. Wejdź na mój profil fb @brejnsuperbohater i bądź ze mną by twórczo się ich podjąć! A może czasem i mniej twórczo, a nawet ze znudzeniem, bo przecież "niechcemisię" jest jak bumerang - ale WAŻNE, żeby się ich podjąć! Tak, tak, tak! :D Twórzmy bazę pięknych, niesamowitych, kosmicznych, odkrywczych historii, pełnych radości, uśmiechu, słońca i deszczu, poprzeplatanych smutkiem, łezką, a nawet potknięciem czy błędem - bo one też dużo pokazują uczą i są wpisane w drogę Odkrywcy.

 Bądź ze mną obserwatorem, poszukiwaczem i odkrywcą! Dziel się myślami, spostrzeżeniami, wykonaną pracą - w komentarzach na fb jak i na brejnmejlu ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub po prostu BĄDŹ.

 Wyzwanie przyjęte/Challenge accepted? :D
Czekam na Ciebie,
BREJN-Twój Superbohater

Jak myślisz,jak wyglądam?

To tydzień, w którym będziesz mnie poznawał - jaki jestem, jak wyglądam. Będę wysyłał Ci trochę wskazówek, żebyś odkrył, że 'to ja, jestem Twoim Superbohaterem". BREJN.

czy znajdziesz wskazówki? one już na Ciebie czekają...dzisiaj 1,2...poszukaj! :D


dzisiaj odkrywam KOLORY...Jak myślisz, jakie do mnie pasują?
wskazówka 1: kocham przyrodę
wskazówka 2: lubię być widoczny i chce byś mnie zauważył

 

Wskazówka nr 3

wskazówka 3: rozsypał mi się trochę element mojego ubioru - poskładasz? Bo inaczej nie będę mógł go przecież założyć. A jest bardzo ważny - w przyszłym tygodniu dowiesz się dlaczego!Ale najpierw go złóżmy...skupienie i uważność, sokoli wzrok - tak mamy to!

Deszczyk...

mmmm rozmarzyłem się...te zamki z piasku, morze...wylepiłem na plaży chyba cały gwiazdozbiór, Księżyc..- takie odbicie lustrzane chyba nawet. Właśnie! Ciekawe czy starczyłoby plaży na odbicie wszyściutkich gwiazdeczek, ba! całej Drogi Mlecznej (na pewno tam są gwiazdy w kształcie krowy-odnajdę je kiedyś, albo kozy - też przecież dają mleko...Na pewno!) ...przeskoczyłbym wtedy z Kątów Rybackich w stronę Bali - trochę miejsca na odbicie lustrzane bym potrzebował prawda..?

no ale...wysyłam sygnał...:
BREJN: Powieki moje kochaniutkie...3,4...otwierajcie się! tadam! halooo! ok, jeszcze raz....trzyyyyyyy czteeeeerryyyyyyy! WSTAJEMY! :D
POWIEKI: yhm..jeszcze chwila BREJNIE.
BREJN: redistedi GO! wstajemy! Na pewno pięknie Słonko świeci, te zamki i gwiazdki z piasku na Nas czekają...
POWIEKI: Słonko?! oooo tak tak tak tak...dobra trzyyyy czteeeryyyy SIUP!

POWIEKI: .....
BREJN: .....

POWIEKI: czy mamy jeszcze na chwilę się przymknąć?
BREJN: TAK zdecydowanie dajcie nam 3 sekundy...wróćmy jeszcze na chwilę do marzeń...

<3sekundy później>

BREJN: Powieki...ten deszczyk bardzo się przyda, żeby było pięknie zielono, żeby kwiatuszki i wszelkie pączuszki rozkwitały!Tak wiem Rączki, Nóżki - jest zimno...brrrr, ale mamy przecież gorące Serducho! Serducho! Jesteś?
SERDUCHO: BREJNIE - jestem! I już zaczynam mocniej bić - może poszukamy kaloszy?
BREJN: Serducho...jak Ty zaczynasz mocniej bić to od razu robi się cieplej! Bierzemy kalosze i lecimy OKDRYWAĆ ŚWIAT!

!!! ...kurczaczki...zostawiłem gdzieś w tym piasku ważny element mojego ubioru!!!! Aaaaaaa!!!! znajdziecie? Przyjrzyjcie się dobrze, bo powieki coś mi tutaj marudzą...;D

Szukamy...

aaaaaaaa gdzie one są?
wyskoczyły sobie gdzieś beze mnie???
łap! łapaj! łapajajaj! łapapciaj! łapciapciarapciap!
Muszę je dogonić, biegniesz ze mną? :D
Tylko, czy wiesz czego szukamy Odkrywco?

Dziękuję za 1 tydzień

To był odkrywczy tydzień - TYDZIEŃ NR 1 z BREJNEM.
Ważne pytanie-wyzwanie.
Uruchomienie wyobraźni.
Twórcze myślenie.
Dużo kolorów.
Strój Superbohatera.
Trochę morza.
Trochę piasku.
Nawet kosmos.
Droga Mleczna.
Słońce i Księzyc.
Kąty Rybackie i Bali.
Krowa.
Koza.
I koparka.
Z guzikowymi kołami.

I tylu Odkrywców!

ładuje to wszystko do plecaka i lecę dalej!
Dziękuję!
Do zobaczenia w poniedziałek! TYDZIEŃ NR 2.

Ahoj!

Ahoj Odkrywco! To już DRUGI Tydzień Razem!
Zapraszam Cię na tydzień pełen przygód i wyzwań!
Chodź, teraz ja opowiem Ci troszkę o tym jak wyglądam i dlaczego. :) 

"Gdzie świat szeroki,droga daleka..."

Muzyka: Walk In The Woods
Muzyk: Jef

BUTY.

Tak zacznę...NIETYPOWO bo przecież dawno ich tutaj nie było hueh ;D i od końca.

Buty - schodzone, które widziały i odkryły już tak wiele. Bo ważne dla mnie jest to by stąpać po Ziemi świadomie. Najlepiej byłoby na BOSO, stawiając stopy mocno i przyciskając do Ziemi w trzech punktach (o tych trzech punktach dowiedziałem się dopiero od Pani Halinki i moje życie - świadome stąpanie - no cóż...odkryłem na nowo :D)...Wracając do trzech punktów (pięta, pod małym paluszkiem i pod dużym paluchem) - gdy tak sobie myślisz o tym i zaczynasz tak świadomie stawiać stopy (pięta delikatnie na zewnątrz - stopa zdaje się być prosta jak nigdy - myślałem że wykrzywiam ją o 90stopni..ale nic z tych rzeczy!) wydaje Ci się, że jesteś niesamowicie związany-połączony niewidocznymi chwytakami z Ziemią, po której chodzisz. To naprawdę niesamowite uczucie, taka stabilność?Równowaga...harmonia...bezpieczeństwo, ale i mądrość, czy też otulający moje myśli, mnie - SPOKÓJ. Ten przepływ energii pomiędzy Tobą, a nią NASZĄ ZIEMIĄ. Jednym z pięciu żywiołów. To takie centrum wszystkiego. Podstawa. Czy po niej chodzisz, jeżdzisz czy skaczesz - każdy w taki sposób na jaki pozwala mu ciało, zdrowie, jakie ma możliwości i tak jak potrafi. Każdy na swój sposób.
Ja tak sobie stąpam i czerpię z niej SIŁĘ. Wymieniamy się energiami, emocje z całego dnia spływają - zawsze wie jak się czuję, więc mnie ładuje. Zabieram, oddaje i tak na odwrót ... bo Ziemia, Mój Drogi Odkrywco, daje mi dużo dobrego, więc chcę się jej odwdzięczyć również DOBREM.


A BUTY...buty dają mi ochronę - choć jak tylko mogę to szybciutko je zdejmuję :D - No i prędkość!!! :D Wmontowałem w nie kilkaset koników, żeby szybciej latać ;p taaak to zdecydowanie dobra inwestycja! Tyle Radości! I tyle dróg przede mną! Juhuuu! "Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda..." :D
BREJN.

Rękawiczki

POMARAŃCZOWE RĘKAWICZKI.

Żebym zawsze był widoczny. Żebyś zawsze widział i pamiętał o tym, że jestem.

Rękawiczki pomagają mi CHWYTAĆ DZIEŃ. Jak najlepiej i jak najbardziej potrafię. Calutkimi garściami, garstką, palcem, paluszkiem. :)
BREJN.

a tu...garstka szalonych, rozbieganych i wesołych nut, które towarzyszą mi w odkrywaniu świata :)

 

 


1. Przytulaniec z Dąbkiem - mnóstwo dobrej energii! 2. POLNE ZNAKI z BREJNEM.
 
3.OWOCE LEŚNE i nie tylko... PAAJOONNGGG!!! 4. LEŚNE KWIATKI...? BREJN i zagadki.
 Więcej artykułów…