BYĆ JAK IGNACY VI

Lekcja 5

Ignacy6 etap5 maszyny proste  US

Lekcja 4

Ignacy6 etap4 US

Lekcja 3

Ignacy6 etap3 US

Być jak Ignacy - chrupki :)

2022 02 10 ignacy chrupki

lekcja 2: podniebne osiągnięcia

Samoloty, szybowce, rakiety... Spinacze, papier, klej we wszelkich formach i rodzajach... Koło hula-hop. Poszły w ruch wyobraźnia w parze ze zdolnościami manualnymi. Wykorzystaliśmy wysoki hol do wyeksponowania konstrukcji i wprawienia w ruch samolotów. Praca tak przyjemnie absorbująca, iż niektóre obiekty latające jeszcze kończymy.
Ślemy ciepłe pozdrowienia z "Tajemniczego Ogrodu"
Uczestnicy zajęć pozalekcyjnych zrealizowali cały II ETAP edukacyjnego projektu: Być jak Ignacy organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

lekcja 1: polarne odkrycia

Bierzemy udział w projekcie Ignacego

IGNACY6 logo2

Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach, w ramach pozalekcyjnych zajęć stałych modelarstwa realizuje program edukacyjny "Być jak Ignacy" organizowany przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach, rozpowszechnianie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz przemysłu naftowego i gazowego oraz popularyzacja wiedzy na temat innych polskich naukowców - ich wynalazków, odkryć i dokonań, a tym samym - popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej, kształtowanie postaw patriotycznych, promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy.

Realizacja programu polega na działaniu indywidualnym w zespole koła naukowego: "Tajemny Ogród" na podstawie starannie zaprojektowanych scenariuszy zajęć, które dostarczają wzorców do eksperymentowania budując przekonanie, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.