Spis ludności 2021

Czy już się spisałeś?

spisz się przez internet - baner

Wystartował konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Im więcej mieszkańców spisze się przez Internet, tym większe szanse na zwycięstwo!

Nie czekaj do września, spisz się już teraz!

2021NSP info11 1
Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko i nie narażać się na karę grzywny.
Rachmistrzowie spisowi dość często spotykają się z odmową od osób, które twierdzą, że mają na to czas do 30 września. Jest to rzeczywiście termin końcowy NSP 2021, ale kontakt od rachmistrza oznacza, że nie można już czekać dłużej i należy spisać się z jego pomocą.
Osoby, do których rachmistrz jeszcze nie dotarł, powinny z kolei pamiętać, że wygodniej spisać się samemu i warto to zrobić jak najszybciej. Czekanie ze spisem do końca września może zakończyć się tym, że ostatecznie zapomni się o tym obowiązku.
Internet - szybko, wygodnie i od ręki
Podstawową metodą spisową jest formularz online dostępny na stronie https://spis.gov.pl/. Aplikacja działa 24 godziny na dobę, od momentu pierwszego logowania mamy 14 dni na dokończenie spisu. Jest to metoda najwygodniejsza i nie wymaga kontaktu z rachmistrzem.
Zadzwoń i spisz się!

Więcej…

Spisz się, jeśli nie chcesz zapłacić grzywny!

grafika - odmowa spisania grozi grzywną
Obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) jest nałożony na Ciebie mocą ustawy. Jeśli uporczywie będziesz odmawiać spisania się, grozi Ci kara grzywny w wysokości nawet do 5 tys. złotych! Już trwają przygotowania pierwszych wniosków do sądu.

Mimo zbliżającego się półmetka NSP 2021 wielu mieszkańców nie wypełniło jeszcze obowiązku spisowego. Tłumaczenia są z reguły podobne : "brakuje mi czasu", "zrobię to we wrześniu" lub "poczekam na rachmistrza". Ryzyko jest jednak takie, że w końcu zapomnimy się spisać. A z tym wiążą się określone konsekwencje.

Jakim prawem?

Więcej…

Rachmistrzowie ruszają w teren!

2021NSP info9 2
Pomimo że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) trwa od 1 kwietnia, praca rachmistrzów terenowych była wstrzymana. Powód był oczywisty ? pandemia. Wraz z poprawą sytuacji epidemicznej zezwolono rachmistrzom na prowadzenie wywiadów bezpośrednich. W województwie mazowieckim ruszają oni w teren od 23 czerwca.

Wiele osób czeka ze spisem, bo chcą to zrobić w bezpośredniej rozmowie i przy wsparciu rachmistrza. Będzie to w końcu możliwe! W przypadku województwa mazowieckiego osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku spisowego, mogą spodziewać się wizyty rachmistrza począwszy od 23 czerwca. Nie ma absolutnie żadnych powodów do obaw ? rachmistrz przychodzi, by służyć pomocą.

Więcej…

To ostatnia szansa! Spisz się i wygraj samochód w Loterii NSP 2021!

2021NSP info9 1
Spisując się przez Internet w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) nie tylko wypełniasz ciążący na Tobie obowiązek, ale dajesz też sobie szansę na atrakcyjne nagrody (w tym samochód!). Wystarczy pobrać unikatowy kod potwierdzający samospis internetowy i zarejestrować się w spisowej loterii. Masz na to czas tylko do 7 lipca!

Udział w NSP 2021 jest Twoim obowiązkiem i należy go jak najszybciej wypełnić. Warto to zrobić przez Internet - jeśli skorzystasz z samopisu internetowego dostępnego na stronie https://spis.gov.pl/, uzyskasz prawo do udziału w Loterii NSP 2021.

Więcej…

Nie bój się spisu, bądź na TAK!

PLAKAT  Nie bój się spisu, bądź na ?TAK?!  Nie kieruj się komentarzami czy filmikami z Internetu! Czerp wiedzę o spisie ze sprawdzonych źródeł. Nie neguj zasadności spisu. Od stu lat przeprowadza się go w Polsce co dekadę. Nie odmawiaj uczestnictwa w spisie - jest on legalny i obowiązkowy Nie bój się o swoje dane, są bezpieczne Nie podawaj informacji o swoim majątku ? nikt o niego nie zapyta Nie zakładaj z góry, że nie podołasz zadaniu - udział w spisie zajmuje kwadrans Nie korzystasz z Internetu - odbierz telefon i zaufaj rachmistrzowi Nie trać czasu, skorzystaj z fachowej pomocy Nie odkładaj spisu na później, oszczędź sobie stresu Nie odmawiaj udziału w spisie ? odmowa jest zagrożona karą grzywny

Nie chcesz się spisać? Uważasz, że spis jest niepotrzebny? Twierdzisz, że to nielegalna inwigilacja i państwo chce znać twój majątek albo wykorzystać zebrane dane do celów podatkowych? Jeśli masz opory, żeby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), przeczytaj, dlaczego warto to zrobić. Dowiedz się, co zyskasz uczestnicząc w spisie, a co stracisz odmawiając udziału.

Więcej…

Dzwoni numer 22 828 88 88? Odbierz to rachmistrz spisowy!

grafika - blondynka ze słuchawką przy uchu

Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na razie tylko przez telefon. Niestety wiele osób ignoruje połączenia od nich lub boi się je odebrać. Należy pamiętać, że rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów: 22 828 88 88 oraz za pośrednictwem infolinii spisowej 22 279 99 99. Te połączenia warto odbierać, żeby z pomocą rachmistrza szybko i wygodnie wywiązać się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). 

Rachmistrzowie telefoniczni zaczęli drugi miesiąc pracy. Dzwonią do mieszkańców Polski, aby pomóc się spisać. Niestety wiele osób, którym chcą zaoferować swoje wsparcie, odmawia rozmowy lub odrzuca połączenie nie sprawdzając nawet, kto dzwoni.

Więcej…

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy!

dzwoni rachmistrz grafika z kobietą i telefonemRachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po, żeby Ci pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Dlatego gdy zobaczysz, że dzwoni 22 828 88 88, odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim! Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym.

Nie jesteś jeszcze w gronie osób spisanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021)? Możesz w takim razie spodziewać się telefonu od rachmistrza. Nie ignoruj tego połączenia i nie odmawiaj pod byle pretekstem. Rachmistrz jest dla Ciebie wsparciem i naprawdę warto skorzystać z jego pomocy.

Dlaczego nie warto odmawiać rachmistrzowi?

Więcej…

Konkurs Plastyczny "Moja rodzina, moja miejscowość liczy się w spisie"

Z okazji trwającego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań (NSP 2021) Urząd Statystyczny w Warszawie ogłasza Konkurs Plastyczny "Moja rodzina, moja miejscowość liczy się w spisie" dla dzieci z województwa mazowieckiego urodzonych w latach 2010-2014.

Celem Konkursu jest rozbudzenie kreatywności i umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu, propagowanie różnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi, prezentując wyobrażenia dotyczące swojej rodziny i miejsca, w którym mieszka w świetle trwającego NSP 2021.

Nagrodami w Konkursie jest atrakcyjny zestaw gadżetów NSP 2021 dla stu osób, których prace plastyczne zostaną dostarczone jako pierwsze.

Konkurs organizowany jest w okresie od 18 maja do 28 maja 2021 r.

źródło

Informacje o rachmistrzach

E-dziennik - rachmistrzowie telefoniczni w NSP 2021

Drodzy Rodzice,

Uprzejmie przypominam, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zachęcamy Państwa do udziału w nim. Możecie w ten sposób dać przykład dzieciom, jak wypełnić obowiązek spisania się. Taka okazja trafia się raz na 10 lat.

W maju rozpoczęli pracę rachmistrzowie spisowi. W trosce o wspólne zdrowie, realizują wyłącznie wywiady telefoniczne. Każdego dzwoniącego rachmistrza łatwo rozpoznać po jednym numerze telefonu 22 828 88 88. Jeśli rachmistrz zadzwoni, nie można mu odmówić rozmowy.

Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, również dla Waszych dzieci. Proszę o nich pamiętać w trakcie wypełniania formularza.

Jeśli nie chcą Państwo czekać na telefon rachmistrza - warto się spisać samodzielnie przez Internet na stronie spis.gov.pl lub telefonicznie pod numerem 22 279 99 99.

Gminny Komisarz Spisowy

              Piotr Kozłowski

Więcej artykułów…