Bazując na doświadczeniu i pracy wielu osób udało się stworzyć placówkę, która jest nie tylko wzorem dla innych, ale wraz ze swoją bazą, zapleczem i budynkiem pozostaje jednym z najnowocześniejszych Ogrodów Jordanowskich w Polsce. Kozienicki Ogród spełnia w środowisku lokalnym wiele funkcji. Jest miejscem zabaw, nauki jak również konkursów, olimpiad, wydarzeń kulturalnych o zasięgu lokalnym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

W ciągu całego roku do kalendarza imprez jako stałe pozycje wpisały się takie wydarzenia artystyczne i imprezy masowe jak: Jordanki, Mały Festiwal Szkolnej Piosenki Szantowej, Przegląd Kabaretów Szkolnych, Festiwal Pieśni Religijnej, Festiwal zespołów artystycznych Przedszkoli "O piernikowe serce Jasia i Małgosi", Olimpiada Sportowa Przedszkolaków, Zlot Bliźniaków, Przegląd formacji tańca sportowego, Dyktando ortograficzne podstawówek i gimnazjalistów, Wielki Bal Księżniczek i Książąt czy też turnieje szachowe i tenisa stołowego z cyklu Grand Prix.

 Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach jest prawnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Placówek Wychowania Pozaszkolnego. Powyższe członkostwo pozwala na nawiązywanie współpracy, wymianę doświadczeń pomiędzy pokrewnymi placówkami oraz promowanie placówki na arenie ogólnokrajowej.

Największym zainteresowaniem cieszą się akcje "Lato w mieście" oraz "Zima w mieście", podczas których na organizowanych przez placówkę półkoloniach w czasie wakacji oraz ferii, uczestniczy duża grupa dzieci. 

Oprócz imprez masowych OPP "Ogród Jordanowski" organizuje także zajęcia pozalekcyjne w grupach stałych. Dzieci mają do wyboru zajęcia: budowa i animacja lalki teatralnej, ceramika artystyczna, rękodzieło artystyczne, sztuka artystyczna, warsztaty plastyczne, angielski śpiewająco, zabawy z gitarą, cheerleaders - taniec sportowy, gimnastyka korekcyjna, koło szachowe, modelarstwo, rytmika, warsztacik teatralny.

OPP"OJ" to również znakomicie przygotowany ogromny plac zabaw dla dzieci. Na ogrodzonym i zadbanym terenie znajduje się mnóstwo wysokiej jakości urządzeń zabawowych i rekreacyjno-sprawnościowych licznie obleganych w ciągu całego roku (nawet zimą!). Są to m.in. trampolina, linarium, minigolf, miasteczko ruchu drogowego oraz okazjonalnie samochodziki akumulatorowe.

Budynek Ogrodu wyposażono również kompleksowo. Dla dzieci w wieku szkolnym od poniedziałku do piątku działa sala świetlicowa, w której zainteresowani znajdą gry planszowe oraz inne zabawki dydaktyczne. Oprócz już wymienionych lecz nie mniej atrakcyjna jest sala widowiskowo-sportowa - miejsce wielu imprez, jak również rozrywki w ruchu (bilard, dart, cymbergaj, stoły do ping ponga).

Zaletą Ogrodu jest jego dostępność przez cały dzień, w ciągu całego roku oraz różnorodna oferta skierowana dla niemal każdej grupy wiekowej.

OPP "Ogród Jordanowski" w Kozienicach to miejsce gdzie dziecko może przyjść, nabyć nowych umiejętności, pobawić się i przede wszystkim czuć się podczas tych czynności bezpiecznie.