Rekrutacja od 12 do 23 kwietnia

rekrutacja grafika nagłówek


Szanowni Rodzice,

zapraszamy do składania wniosków na zajęcia pozaszkolne.

 

Dokumenty można składać:
1. osobiście w placówce w dni robocze w godz. 12:00-18:00,
2. na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W tytule: Wniosek rekrutacyjny. W treści imię i nazwisko dziecka, nazwę zajęć oraz się przedstawić. Przyjmujemy skany lub czytelne zdjęcia wypełnionego papierowo wniosku,

 

Prosimy o skrupulatne i prawidłowe wypełnienie wniosku wraz z oświadczeniami. W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 48-614-25-56.

 

II ETAP: REKRUTACJA PODSTAWOWA
Termin postępowania rekrutacyjnego: 12-30.04.2021 r. w tym:
1) składanie wniosków i dokumentów: 12-23.04.2021 r.
2) weryfikacja wniosków: 26-29.04.2021 r.
3) wywieszenie list zakwalifikowanych kandydatów: 30.04.2021 r.

 

Zajęcia finansowane przez Gminę Kozienice.

 

 

OFERTA ZAJĘĆ STAŁYCH:

Plastyka (dla dzieci z roczników 2016-2012). Nauczyciel: Monika Kujawiak.

Podstawą zajęć jest radość, jaką sprawia dziecku dotykanie, manipulowanie, oglądanie, działanie. Ćwiczenia umożliwiają dzieciom komunikowanie, okazywanie uczuć, wyrażanie siebie. Tworząc prace plastyczne dzieci mają możliwość rozwijania własnej wyobraźni i pomysłowości, nabierają umiejętność radzenia sobie, dobierania narzędzi i materiałów potrzebnych do realizacji pomysłu, poznają różnorodne techniki plastyczne: malowanie różnymi narzędziami (palcem, pędzlem, patykiem, gąbką, pęczkiem waty); rysowanie i malowanie na rozmaitych płaszczyznach o różnej fakturze i wielkości, na papierze, kartonie i płótnie za pomocą różnych technik: kredką ołówkową, mazakiem, świecą, pastelą, malowanie farbą plakatową, akwarelą, tuszem; eksperymentowanie z barwną plamą; lepienie z rożnych mas plastycznych; wycinanie z papieru, kartonu i tkaniny prac tematycznych, dekoracyjnych i abstrakcyjnych; wykonywanie prac z gazet, bibuły i szarego papieru, oraz wielu innych technik.
Link do galerii na Facebooku.

 

Ceramika (dla dzieci z roczników 2011-2005). Nauczyciel: Monika Kujawiak.

Ceramika artystyczna to zajęcia magiczne. Zajęcia podczas których czarujemy glinę i zamieniamy ją w misy, patery, talerze, wazony. Podczas zajęć pozwalamy dzieciom: odkrywać swoją wyobraźnię; rozbudzać wrażliwość artystyczną; rozwijać zdolności manualne; poznawać techniki ceramiczne; modelować w glinie; wykonywać: rzeźby, płaskorzeźby, małe formy dekoracyjne i użytkowe, odlewy gipsowe. Uczestnikom zajęć ceramicznych,ukazujemy drogę jaką musi przejść kawałek gliny, aby stać się pięknym kolorowym wyrobem.

Link do galerii na Facebooku.

 

Angielski śpiewająco (dla dzieci z roczników 2016-2012). Nauczyciel: Małgorzata Cieślak

Rozśpiewane zajęcia, podczas których poprzez dobrą zabawędzieci rozwijają swoje umiejętności językowe, muzyczne, ruchowe i interpersonalne. Zastanawiasz się, jak to działa? Nauka słówek i zwrotów przeplata się z niezwykłą podróżą przez różne style muzyczne. Zajęcia łączą istotne elementy ułatwiające przyswajanie języka obcego: - wczesne osłuchanie się z językiem angielskim, - aktywne posługiwanie się językiem angielskim w mowie i śpiewie, - zabawy z muzyką, - ruch. Różnorodność metod nauczania angażujących jednocześnie umysł i ciało sprzyja koncentracji uwagi. Zajęcia są wspaniałym uzupełnieniem nauczania w przedszkolu i szkole oraz znakomitym przygotowaniem do dalszej nauki języka angielskiego.
Link do galerii na Facebooku.

 

Warsztacik teatralny (dla dzieci z roczników 2015-2008). Nauczyciel: Małgorzata Cieślak

Zajęcia teatralne to kreatywne połączenie zajęć ruchowych, językowych oraz propozycja poznania innych środków wyrazu takich jak mimika, gest i pantomima. Celem zajęć ma być zdobycie przez dzieci umiejętności poruszania się w przestrzeni - na scenie, słuchania i wypowiadania się. Zajęcia mają rozwinąć umiejętności komunikowania się z otoczeniem, przekazywania własnych odczuć, otwartości na innych; mają pomóc dziecku wyzbyć się strachu, nauczyć pomysłowości i otworzyć wyobraźnię.
Link do galerii na Facebooku.

 

Teatr tańca (dla dzieci z roczników 2015-2008). Nauczyciel: Małgorzata Cieślak
Pilotażowe zajęcia oparte na koncepcji teatru zabawy ruchowej jako formy teatru dziecięcego.
Twórcze wykorzystanie naturalnej potrzeby ruchu dziecka i przełożenie ekspresji dziecięcej na  konkretne rozwiązania sceniczne i taneczne.
Główną formą aktywności podczas zajęć jest ruch traktowany zarówno jako element improwizowanych zabaw, tańca i sposobu artystycznego wyrazu. Słowo, choć nadal cenione, schodzi tu jednak na dalszy plan.
Uczestnicy wspólnie tworzą choreografię do autorskiego widowiska tanecznego, w którym najważniejsza jest praca ciałem i gestem oraz elementy tańca ?podwórkowego? i dawnego. Zabawy ruchowe inicjowane są w taki sposób, aby stopniowo przekształcały się w konkretne sceny spektaklu.
Próby ruchu scenicznego są również obszarem indywidualnego rozwoju dzieci oraz współpracy między członkami zespołu i ich integracji.

 

Cheerleaders - taniec sportowy (dla dziewcząt z roczników 2014-2001). Nauczyciel: Anna Sobota

Tworzenie, wykonywanie układów, w których choreografia wyznaczana jest przez TANIEC co poprawia koordynację ruchową, gibkość, szybkość a przede wszystkim samopoczucie. Oferta przeznaczona dla uczestników pragnących rozwijać swoje zainteresowania taneczne. Program obejmuje układy choreograficzne do różnego rodzaju muzyki. Zajęcia poprawiające poczucie rytmu i koordynację ruchową. Zapraszamy zarówno cheerleaderki ćwiczące w zeszłym roku jak i wszystkie chętne dziewczyny, które chciałyby dołączyć do zespołu. Chcesz zostać cheerleaderką i tańczyć z pomponami? Marzysz o występach przed publicznością? Kochasz ruch, muzykę oraz taniec?Jeśli tak, to te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Przyjdź, sprawdź i zostań z nami.

Link do galerii na Facebooku.

 

Modelarstwo (dla dzieci z roczników 2012-2005). Nauczyciel: Urszula Strzelczyk

Modelarstwo to nie tylko zabawa zarezerwowana dla dorosłych! Uczestnicy zajęć wykonują z gotowych elementów modele pojazdów, statków czy samolotów. Tworząc model krok po kroku dzieci mają okazję zapoznać się z jego budową, ale także historią powstania czy walk w jakich był wykorzystywany. Sklejanie modeli pozwala zrozumieć dzieciom jak ważna jest precyzja, cierpliwość czy dbałość o szczegóły. Dzięki klejeniu maleńkich elementów dzieci uczą się, że na końcowy efekt składa się ciężka praca na każdym etapie składania modelu. Klejenie niewielkich elementów może być świetnym ćwiczeniem dla dzieciaków, mającym problemy z koncentracją, pomagając im skupić uwagę na jednej rzeczy.
Link do galerii na Facebooku.

 

Koło szachowe (dla dzieci z roczników 2014-2005). Nauczyciele: Urszula Strzelczyk, Piotr Bożedajek

Jeśli sam jeszcze nie grasz w szachy, jeśli nie widziałeś jeszcze Turnieju Szachowego, to na pewno wiele o tej grze słyszałeś. Na pewno ktoś z Twojej rodziny, przyjaciół lub znajomych oddaje się jej z zamiłowaniem, spędzając długie godziny w zamyśleniu nad szachownicą, przedkładając szachy nad wiele innych rozrywek. Nie ma więc drugiej tak pasjonującej rozrywki łączącej wartości społeczne z wiedzą, strategią i etyką. Nieprzebrane możliwości kombinacji szachowych sprawiają, że pomimo tylowiekowej praktyki w rozgrywkach towarzyskich i oficjalnych, mimo dokładnych badań teoretycznych prowadzonych w wielu krajach, szachy ciągle kryją dużo tajemnic i niespodzianek. W każdej rozgrywanej partii stajemy wobec nowych, nieznanych problemów i własną wiedzą i pomysłowością musimy szukać najlepszych rozwiązań, najdogodniejszych dróg i najpiękniejszych kombinacji. Dodajmy jeszcze, że szachy zaspakajają jednocześnie instynkt współzawodnictwa i szlachetnej walki, wieńczony triumfem zwycięstwa - instynkt tak wrodzony naturze ludzkiej. "Każdy z was nosi w tornistrze buławę marszałka" - mówił Napoleon do swoich żołnierzy. ... Każdy więc z Was, zawłaszcza Droga Młodzieży i Dzieci, może sięgnąć kiedyś po laur szachowego mistrza świata.
Link do galerii na Facebooku.

 

Rytmika (dla dzieci z roczników 2017-2015). Nauczyciel: Dorota Ziarkowska

Rytmika, poprzez trzy sposoby przeżycia muzyki: ruch, śpiew i tworzenie, realizuje cele wychowania ogólnego, opartego na zrozumieniu tkwiącej w dziecku potrzeby ruchu i aktywności - dzięki czemu, wychowuje człowieka nie tylko wrażliwego na sztukę, ale samodzielnego, inteligentnego, aktywnego, sprawnego fizycznie - przyszłego odbiorcę muzyki, a często jej wykonawcę i twórcę. Podczas zajęć wprowadzane będą ćwiczenia, których celem jest rozwijanie twórczej inwencji dziecka. Należą do nich improwizacje ruchowe śpiewane i grane oraz ćwiczenia dynamiczne, artykulacyjne, reagowania na temat melodyczny, odzwierciedlanie ruchem wartości rytmicznych, metrum muzycznego i prostych tematów rytmicznych. W trakcie zajęć rytmicznych dziecko uczy się słuchać, śpiewać i poruszać zgodnie z muzyką w zabawie lub w tańcu, grać na instrumentach perkusyjnych.
Link do nagrania występu grupy rytmicznej na Festiwalu "OJ Szanty".